Vaše příspěvky, náměty, komentáře...

Diskuze

Komentáře

Přidat komentář

Přidáno: 04/01/2014|Autor: AlešOdpovědět

Zdravím.Mám podstatnou vítku."Za zvířaty".Včetně pozorování jejich zabíjení máte na mysli?.Zapojování se do toho a detailní popisování u úsměvem(viz.váš příspěvek ve vysílání v rádiu) ,jako něco naprosto normálního(věřte tomu že to přirozené a správné už vůbec není),je víc než politovánihodný čin, hned z několika důvodů...Také hlavně zabíjení zvířat -jeden z největších prohřešků proti Přírodě.Následky za to si daný člověk poprávu nese a ponese.Z toho vašeho popisování a přístupu se nejednomu minimálně "svírá" žaludek,tak by bylo vhodné kdyby jste to brali minimálně na vědomí.

Přidáno: 05/01/2014|Autor: JanaOdpovědět

Dobrý den, Aleši. Děkujeme za reakci a hned na úvod zdůrazňuju, že nejsme v žádném případě zastánci zabíjení zvířat! Právě naopak, snažíme se je chránit. Mluvíte o tradičním lovu velryb eskymáky, kterého jsme se letos měli možnost zúčastnit. Popravdě řečeno, před příjezdem do eskymácké vesnice jsem si kladla jediné otázky: "Vydržím se dívat na zabíjení velryby? Co to se mnou asi udělá? Vždyť za těmito nádhernými tvory jezdíme přes celý svět, abychom je mohli pozorovat a poznávat!". Ale bylo to jiné... Byla v tom obrovská úcta k životu všech zvířat, které eskymáci loví. Nikdy nepřijde nic nazmar, nic neloví na prodej, vše jen na svou obživu. Západní svět jde alibisticky do supermarketu, kde koupí flákotu masa a přitom říká "my chráníme zvířata a přírodu". Myslíte, že to je ochrana zvířat a úcta k jejich životu? Kde tato zvířata z našeho talíře asi žila a v jakých podmínkách? Modlíte se před jejich zabitím? Eskymáci ano... Jejich lov nemá s komerčním zabíjením zvířat absolutně nic společného a než začneme kritizovat jejich způsob života, měli bychom si sami zamést před vlastním prahem. Hezký den a vše nejlepší v Novém roce, Jana

Přidáno: 15/03/2014|Autor: AlešOdpovědět

Dobrý den Jano, není zač.To se špatným pocitem je pochopitelné, věřím že pro druhou většinu lidí není příjemné sledovat,natož se podílet na usmrcováni živého tvora. Beru a zastávám to takto:Kdysi se člověk kdysi musel načas přizpůsobit k přežití a to si ku své škodě osvojil jakési právo zabíjet a to činní do dnes,přestože se podmínky na planetě již dávno změnily(nespočetné množství druhů rostlinné říše).To že to má na člověka obrovský vliv je dávno patrno. Platí tím duchovním úpadkem(neetické, amorální, agresivní chování a opačný duchovní vývoj člověka) a zdravím(symptomy a smrtelné nemoci způsobené masem). Vzhledem k tomu nemohu ani zabití, jaksi s úctou, alibistickou omluvou a poděkováním modlitbou -kamsi..., nemůžu považovat jako správné.To jen když si to právě někdo bude srovnávat z konvenčními jatky,na které nelze říct pozitivního zhola nic. Ano, ať si každý zamete před vlastním prahem, tím že si už jen maso koupí na pultu, se zodpovědnosti za to v jakých podmínkách zvíře žilo a jak bylo pro něj usmrceno, nezbaví. Já nikterak zvířata nezabíjím a nejím i tak je chráním. Ne nemodlím-Často děkuji Přírodě za její dary. Přeji i Vám hezký rok 2014. S pozdravem,Aleš.

Přidáno: 15/03/2014|Autor: AlešOdpovědět

Dodatek.Omlouvám se za pravopisné chyby,text byl psán z mob.tel-špatný přehled spolu s aut.predikcí textu občas naopak udělají paseku.

Přidáno: 16/09/2013|Autor: John DemskeOdpovědět

Hello Hitchhikers, It was fun traveling in Denali with you. Even though you are not too excited to spend time in Anchorage, it might be your best opportunity to photo bull moose, specifically - Kincaid Park & Glen Alps. I once spent 3 days in Denali at this time of year and did not see a bull moose & then went on a hike in Kincaid Park and saw 3 big bulls in less than an hour, 2 of them were fighting. Bien viaje, John

Přidáno: 18/09/2013|Autor: Jana and MichalOdpovědět

Hi John, great to hear from you! Thanks a lot for the tip, we are now in Seward and will be heading to Anchorage soon. Bull moose is still one of the main goals for us, so we might try our luck in Kincaid park. We actually did what you suggested and enjoyed a beautiful afternoon inside the park in our own vehicle, but weren`t lucky with any good animal sitings. The weather and landscape were still amazing though, including the Mountain itself. Hope you had a good trip home and if you, your niece and anyone close to you needs help regarding Czech Rep., you know where to find us. Many regards! Jana and Michal

Přidáno: 05/08/2013|Autor: Pavel DivisOdpovědět

Nazdarek Jani a Michale, Docela jsem se zajmem o vas cetl clanek na iDnes a pokud budete na Aljasce jeste po 16. srpna tak by bylo dobre si nekde skocit na pivo pokud si skrizime cestu. Torres del Paine, Galapagy, Amazonii a dalsi mame take zasebout, tak bychom uvitali nejake dalsi tipy... Preji stastne cestovani

Přidáno: 09/08/2013|Autor: JancaOdpovědět

Ahoj Pavle, diky za zpravu, radi se setkame! Jsme ted na ostrove Wrangell a dnes vecer nasedame na ferry smer Juneau a dal na sever (Kluane NP, Seward, Anchorage, Fairbanks,...). Budeme na Aljasce cca do poloviny zari. Kde jste vy? Zatim nemame lokalni mobil, takze nemuzu poslat cislo, ale tak 1-2x do tydne jsme nekde na wifi, tak snad se dostihneme. Urcite dej vedet, Janca

Přidáno: 03/08/2013|Autor: MirkaOdpovědět

Ahoj Jani a Míšo.Už jsem netrpělivě čekala na zprávy od Vás. Článek i fotky jsou úžasné. Moc Vám to přeju a i trochu závidím.... Užívejte si pobytu dál a pište, foťte... M.

Přidáno: 09/08/2013|Autor: JancaOdpovědět

Ahoj mami, diky za zpravu, uz mame za sebou dalsi kajakovani a brzy snad bude dalsi clanek a fotky. Dnes vecer nasedame na lod, opoustime ostrov Wrangell a pokacujeme dal na sever. Jana a Michal

Přidáno: 03/11/2012|Autor: PetrOdpovědět

Ahoj Jani a Michale,
jakpak se vám daří a jste snad v pohodě? Co Galapágy, úžasný nebo nějaké zklamání? To víte, moc na vás myslíme a těším se na fotky a postřehy. U nás je zataženo, deštivo a já jen pořád trčím doma. Snad příští rok bude lepší, letošek mi byl prostě ukraden.
Tak hodně štěstí a krásných zážitků a mějte se krásně
Petr a Maruška

Přidáno: 11/04/2012|Autor: JandásciOdpovědět

Ahoj Jani a Miso, tak to video je uplna bomba!!! Fakt parada! Nejlepsi je ten zaber nad hladinu...povedene!!! Vyvolalo mi to usmev na rtu a hodilo do pohody...asi si to budu poustet kazdy den :).
Papa L.
PS: Stale vas sledujeme...

Přidáno: 12/04/2012|Autor: JančaOdpovědět

To jsme rádi, že se vám video líbí!

Přidáno: 08/01/2012|Autor: JandáskoviOdpovědět

Ahoj Jani a Misko, dekujeme za vase clanky. Kazdy den se s Honzikem divame na vas web a tesime se z novych fotek a vypraveni. Mame to jako serial...tak kdy bude dalsi dil? :)
Papa L.

Přidáno: 09/01/2012|Autor: Janča a MichalOdpovědět

Ahoj Luci a Honzíku,
jsme rádi, že se vám náš "seriál" líbí. Brzy přiletí další díl :)

Janča a Michal

Přidáno: 25/12/2011|Autor: JandáskoviOdpovědět

Ahoj cestovatelé, nám se vyprávění z cest a fotky moc líbily a těšíme se na další... Třeba na ty, které jsme nafotili včera :).
Mějte se krásně, zdraví Jandáskovi:)

Přidáno: 30/12/2011|Autor: Janča a MichalOdpovědět

Nazdar Jandáskovi, fotky už jsou připravený a přes rychlý internet by mohly za několik dní doputovat i do Veverských Knínic, tak se těšte :-)

Přidáno: 16/12/2011|Autor: JancaOdpovědět

Ahoj;) Nemame pripojeni na net pres pocitac, jen nase mobily, takze nemuzeme pridat vzkaz do novinek. Snad to najdete i tady..

Prave jsme se vratili po 8mi dnech padlovani v divocine Everglades plni dojmu a silnych zazitku ze setkani se spoustou zraloku, krokodylu a aligatoru. Jsme celi ;) Fotky a vice vypraveni pridame jakmile to pujde!

Mejte se krasne, J&M

Přidáno: 12/12/2011|Autor: MirkaOdpovědět

Ahojky. Už jste se dlouho neozvali, doufám že jste O.K. Těším se na další fotky a taky už an to, až přijedete.
M.

1 2

Top galerie

Výběr našich nejoblíbenějších fotografií divokých zvířat.

Foto z cest

Fotografie z našich výprav.

e-Shop

Vytištěné a zarámované fotografie, kousek divočiny do vašeho interiéru.